פחד מרופא שיניים


פחד מרופא שיניים

האם יש לך פחד מרופא שיניים? האם אתה הולך לאיטך ברחוב, שורק שיר נחמד ומחייך אל כולם. פתאום אתה מתחיל להזיע, קצב פעימות הלב עולה, פניך סמוקות ואתה מרגיש לא יציב, חייב כוס מים… מה

פחד מרופא שיניים אצל ילדים

פחד מרופא שיניים אצל ילדים

קרה? ראית שלט המכוון למרפאת שיניים כירורגית… אתה אומר לעצמך שכדאי מאוד לחצות את הכביש לצד השני וללכת מהר מן המקום. האם גם אתה מן האנשים המזיעים למראה או שמע המילה "רופא שיניים"? אם כן, כנראה שאתה אחד מתוך קבוצה גדולה של אנשים שיש להם חרדה מטיפולי שיניים.

מה היא חרדה ו פחד מרופא שיניים ?


חרדה מוגדרת בצורה המסורתית כ:"פחד חמור ולא הגיוני שגורם להתחמקות מעמידה מול הסיטואציה, הגורם או החפץ הגורמים לפחד". חשיפה לגורם מעורר הפחד גורמת בצורה מיידית לתגובה שיכולה להתבטא כהתקף חרדה. מצב החרדה גורם לא רק לתחושת מצוקה אלא משפיע על הביטים נוספים בחייו של האדם הסובל ממנה חוץ מחרדה לגבי בריאות הפה והשיניים. אנשים הסובלים פחד מרופא שיניים מבלים זמן רב במחשבה על טיפולי שיניים, מצב שיניהם וכו' או לחילופין מנסים לשכנע את עצמם לא לחשוב על זה כלל.

האם חרדה או פחד מרופא שיניים "הגיונית", "לא הגיונית", "מופרזת"?

חרדה מטיפול שינייםזו שאלה לגיטימית שאפשר להתווכח עליה אך לא אם כבר "נפלת" בעבר תחת ידיו של הרופא הלא נכון… דרך אגב, חווית טיפול לא נעימה אצל הרופא הלא נכון בשבילך, היא אחד הגורמים הישירים לכך שהמטופל סובל מחרדה מטיפולי שיניים.

חרדה דנטלית קלה או שורשית?


חלק מהאנשים הסובלים מחרדה מגלים שהחרדה נעלמת או פוחתת במהירות בעזרתו של רופא שיניים מוסמך ומתאים, בעוד שבשביל חלק אחר המאבק בחרדה נשאר לצמיתות. אין התאמה נראית לעין בין חומרת החרדה לסיכוי שהיא תעבור בעקבות טיפול של רופא שיניים בעל גישה מתאימה. ישנם רופאי שיניים המתמחים בטיפול באנשים עם חרדות בעזרת יצירת סביבה התנהגותית מרגיעה. אם את/ה חושב/ת שגם זה לא יעזור לך, כדאי לשקול טיפולי שיניים עבור פחד מרופא שיניים תחת טשטוש או הרדמה.
למידע מקיף בנושא טפול שיניים וטשטוש או טיפול שיניים בהרדמה  כללית, לחץ על הלינק.