רפואת שיניים לילדים

הביקור הראשון אצל רופא השיניים ו רפואת שיניים לילדים

 

רפואת שיניים לילדים מונע הרבה ביעות שיניים בעתיד. רופאי ילדים ורופאי שיניים מתקשים להצביע בוודאות על הזמן הנכון לביקורו הראשון של הילד אצל רופא השיניים. רבים מרופאי השיניים המטפלים בכל המשפחה יאמרו להורים לא להביא את הילד לפני שכל השיניים יבקעו (גיל שנתיים שלוש), פעמים אף ידחו את ביקורו של הילד עד גיל 6. להורים שילדם מפחד או שאינו מוכן לשתף פעולה ידחה הרופא את הטיפול בטענה כי הילד צריך להיות מסוגל לשבת מבלי לזוז משך כל זמן הבדיקה/טיפול.רפואת שיניים לילדים

דחיית הביקור אצל רופא השיניים במצבים מסוימים יכולה לגרום להחמרת המצב בפה הילד, לזיהומים ומחלות שונות וליותר טיפלי רפואת שיניים לילדים. דחיית הביקור לא תמיד מהווה את טובתו האמיתית של הפעוט. במרפאתנו היחס הוא אחר.

אם ילדכם לא הולך לישון כשהוא שותה מבקבוק במיטה ואם אתם (ההורים) מצחצחים את שיניו, אני ממליץ כי הביקור הראשון אצל רופא השיניים יתרחש בסביבות גיל 3-4, בהנחה כי לא ראיתם דברים חריגים בפיו של הילד.

רפואת שיניים לילדים וצחצוח

 

מה לצפות בביקור הראשון

בביקורו הראשון של הילד במרפאה, הרופא בוחן ביסודיות את פיו של הפעוט ועורך רישום מדויק של ההיסטוריה הרפואית הכללית והדנטאלית של הילד. על ההורים להיות מוכנים לתת סקירה רפואית מלאה על השלבים ההתפתחותיים הראשונים של ילדם לרופא המטפל. תרופות שהילד לוקח יכולים להשפיע על רפואת שיניים לילדים. הבדיקה האוראלית הראשונית מתבצעת בנוכחות ההורים, לרוב זו היא רק בדיקת אבחון והסתכלות על פיו של הילד. לרוב ישב הילד על ברכי ההורה המלווה כשראשו מונח על בירכי הרופא המטפל.

שיני חלב

אחד ההיבטים החשובים ביותר של ביקור ראשון במרפאה הוא הערכת הסיכון בו נמצא הפעוט לפתח מחלות פה וחניכיים. עפ"י הערכתו יקבע הרופא את מועד הביקור הבא במרפאה. במקרים בהם, עפ"י הערכת הרופא, הפעוט נמצא בסיכון, הביקור הבא יכול אף להיות תוך 3 חודשים מהביקור הראשון.
רפואת שיניים לילדים וטיפול בשיני חלב עששת יכולה להתפתח במהירות אצל ילדים וחשוב להיות במעקב.

השאלה הנפוצה: "כמה שיניים צריכות להיות בכל גיל?" תמצא מענה! רופא השיניים, בזמן הביקור, יעריך את ההתפתחות הדנטאלית של הילד והצורך במתן תוסף פלואורידי. חשוב לדבר עם הרופא על הרגלים התנהגותיים של הילד כמו מציצת אצבע, מוצץ וכו', הגיינה של הפה, מניעת פציעות והשפעות הדיאטה על מצב הפה והשיניים. הרופא ישמח לעמוד לשירותכם במענה לכל שאלה, בהתייעצות ובמתן פתרונות.

בילדים שאינם משתפים פעולה ב רפואת שיניים לילדים או שמאוד מפחדים מרופא השיניים ניתן לטפל בעזרת גז צחוק.

 

לפעמים עששת מתפתחת במהירות אצל ילדים. תופעה זו מכונה " עששת הבקבוק". זה דורש רפואת שיניים לילדים בצורה אינטנסיבי מידי פעם בהרדמה כללית.

Be Sociable, Share!

כתיבת תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *