5 סיבות של ריח רע מהפה

5 סיבות העיקריות של ריח רע מהפה

יובש הפה xerostomia

1 . פה מלוכלך

"תשעים אחוזים מריחות הפה באים מהפה עצמו , או מהמזון שאתם אוכלים או החיידקים שכבר קיימים ", אומר דובר ד"ר ריצ 'רד מחיר אמריקאי לרפואת שיניים . " ריח הפה הוא כמו כל ריח גוף תוצאה אחרת של חיידקים חיים בגוף נותן את תוצרי לוואי . "בפה , זה אומר שבדרך כלל חי חיידקים בפה אינטראקציה עם חלקיקי מזון , דם, רקמות, וכו ', כדי ליצור (כלומר, מסריחות ) תרכובות נדיפות גופרית. אם אתה לא מנקה כמו שצריך,החיידקים  מתחילים להצטבר .

2 . פה יצא מהאיזון

תנאי פה מסוימים יכולים להחמיר את התפתחות חיידקים וריח, כגון מחלת חניכיים ויובש בפה. מחלת חניכיים גורמת לחניכיים מדממות , יצירת יותר אלמנטים לחיידקים מציקים להירקב . אבל  יובש בפה  הוא הגורם נפוץ ביותר של ריח רע מפה . רוק עוזר לשטוף את הפה , שמירה על חיידקים  כך שהם לא להתיישב ולהתרבות , ואילו פה יבש הוא קרקע פורה לחיידקים . באביב ובקיץ , תרופות נגד אלרגיה יכולות לייבש אותך , בחורף, חום יבש נוטה להיות אשם ולגרום ל ריח רע מהפה.

3 . מזונות מסריחים

אם זה מסריח קורהב, רוב הסיכויים שזה הולך להסריח יוצא החוצה. העבריינים ברורים הם בצל, שום, אלכוהול וטבק . ומזונות לא רק ליצורריח בפה. " שמנים צמחיים נספגיםותוצרי הלוואי להיכנס למחזור הדם שלך, כך שאתה בעצם נושם את הריחות דרך ריאות שלוש עד ארבע שעות מאוחר יותר," אומרת ג'יני Moloo ,דיאטנית מוסמכת ודוברת איגוד התזונה האמריקנית .

4 . לא מספיק פחמימות

את הנראית נהדרת אחרי ארבעה שבועות על אטקינס , אז איך זה שאתה עדיין לא יכול לקבל דייט? חלבונים גבוהים, דיאטות דלות פחמימות גורמות לגוף לשרוף שומנים מאוחסנים לדלק במקום פחמימות ויכול להוביל למצב שנקרא קיטוזיס . "כפי ששורפים שומן , קטונים מצטברים בגוף, וחלקם שוחררו באמצעות נשימה ", מסביר Moloo . "לרוע המזל קטונים לא מריחים טובים במיוחד. " וריח רע מהפה מנצח שישייה שרירי הבטן . ריח רע מהפה

5 . מחלה

מדי פעם, ריח רע מפה יכול להיות סימן למחלה קשה יותר . הגורמים מערכתיים הנפוצים ביותר של ריח רע מפה הם סוכרת או GERD ( או מחלת ריפלוקס גסטרו הוושט ) . סוכרת יכולה גם לגרום לקטוזיס ,והריח רע מפה וכתוצאה מכך הוא לעתים אחד הסימפטומים הראשונים שיובילו לאבחנה. GERD הוא זרימה חוזרת של חומצה מהקיבה לוושט. פחות שכיח אך אפשרי הם כבד או רעלים מאיברים שאלו מופרשים דרך הריאות , גורמים לריח רע מפה .

כל מה שרצית לדעת על ריח רע מהפה

Be Sociable, Share!
This entry was posted in ריח רע, רפואה כללית ושיניים. Bookmark the permalink.

כתיבת תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *