טיפולי שורש

טיפול שורש ואיך למנוע כאבים לאחר טיפול שורש

טיפול שורשמטפל בדלקת בשן ובלסת אבל לצערנו מדי פעם יש כאבים לאחר טיפול שורש. אחד מטיפוליהשיניים שאנשים הכי חוששים מפניו ולא מבינים מהו, הוא טיפול השורש. יש כאלו שמוכנים לעבור טיפול שורש רק על ידי טיפול שיניים בהרדמה מלאה.כאבים לאחר טיפול שורש וצילום של טיפול שורש גמור

מהו זיהום דנטלי ?

כשחיידק(בקטריה) הגורמת לריקבון חודר דרך האמייל החיצוני של השן ועובר גם את הדנטין (שנהב, החומר שממנו עשויה השן) הזיהום מתקרב לעצבים. כשהחיידק חודרת לפנים השן הזיהום פוגע בעצבים ובכלי הדם. הזיהום שנגרם דומה לדלקת בתוספתן, הדרך היחידה להתגבר עליו היא להוציא אותו. גם בזיהום בשן, ברגע שהזיהום פוגע בעצבים ובכלי הדם דרך הטיפול היחידה היא טיפול שורש. זה יכול לגרום לנפיחות בפנים. כאבים לאחר טיפול שורש

מהו הטיפול ?

התהליך מאוד פשוט, מוציאים את הרקמה המזוהמת, מנקים ומחטאים את תעלות השורשים וממלאים את החללים שנשארים בעקבות הוצאת הרקמה כדי למנוע התפתחות של בקטריה וזיהום חוזר.

האם זה כואב ?

כמו בכל טיפולי השיניים, אם השן המטופלת מורדמת כיאות לא מרגישים כאב כלל. יש מקרים חמורים בהם קשה להרדים את העצבים ב-100%, אך במקרים אלו בד"כ נותנים למטופל אנטיביוטיקה כדי שהאזור הפגוע יירגע קצת ורק אז (כעבור כמה ימים) מטפלים בשן ובאזור הפגוע. אבל חלק מהזמן יש כאבים לאחר טיפול שורש.

כמה זמן לוקח הטיפול ?

טיפול שורש מצריך בדרך כלל ביקור אחד במרפאה. אך, במקרים קשים, אם השן והאזור כואבים במיוחד כדאי לחלק את הטיפול לשני  ביקורים במרפאה וזה משהו שיכול למנוע או למזער כאבים לאחר טיפול שורש.